Strona Główna · e-Dziennik · Bezpłatne podręczniki · facebook · Podręczniki 2016 · Motyczaki Grudzień 14 2017 18:04:35
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Pracownicy szkoły
  Regulamin szkoły
  Historia Szkoły
  Wychowawcy
  Galeria
  Kronika szkoły
  Polecane strony
  Plan lekcji
  Program Wychowawczy
  Prograsm Profilaktyki
  Samorząd uczniowski
  Statut Szkoły
  Koncepcja pracy Szkoły
  Konsultacje
  Dla rodziców
  Rozkład dzwonków
  Obwód szkoły
  Archiwum
  BIP
  Dni wolne
  Kontakt
  Zajęcia dodatkowe
  Ubezpieczenie

Reklama

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole
Dzień Otwartych Drzwi w Motyczu

4 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu zorganizowany został Dzień Otwartych Drzwi, który odbył się z udziałem przedstawicieli władz Gminy, zaproszonych dzieci i ich rodziców z okolicznych przedszkoli oraz głównych organizatorów – przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Pedagogicznej szkoły. Celem spotkania było zaprezentowanie atutów szkoły oraz przedstawienie metod pracy z najmłodszymi uczniami.

Dzień Otwarty rozpoczął się o godz.14:45, wraz z przybyciem zaproszonych gości – Zastępcy Wójta – Pana Konrada Banacha, Przewodniczącego rady Gminy – Pana Andrzeja Dudy, Radnego Gminy Konopnica - Stanisława Majczaka. Nie zabrakło również ponad 50 przedszkolaków z dwóch pobliskich przedszkoli – MIŚ z Kozubszczyzny oraz SMYK z Dąbrowicy.

Po przywitaniu gości przez Dyrektora Szkoły Panią Martę Och, zebrani mieli okazję wysłuchać minirecitalu Dziecięco - Młodzieżowej Orkiestry Dętej prowadzonej z sukcesami przez Antona Szaszkowa, w której artyści to uczniowie bądź absolwenci SP Motycz. Następnie goście mogli obejrzeć występ Szkolnego Zespołu Tańca Ludowego, prowadzonego przez Irenę Śliwińską – nauczyciela oddziału przedszkolnego oraz obejrzeć przedstawienie w języku angielskim pt. „Jaś i Małgosia” przygotowane przez uczniów koła języka angielskiego, nad którym opiekę sprawuje Sylwia Skubisz.

Po części artystycznej odbył się konkurs karaoke, podczas którego przedszkolaki do akompaniamentu Krzysztofa Tarczyńskiego (nauczyciela muzyki oraz informatyki) zaśpiewały trzy utwory: Zuzia lalka nieduża, My jesteśmy krasnoludki, Szczotka, pasta. Zabawa w kręgu, prowadzona przez Aleksandrę Choroszewską (nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej) pozwoliła natomiast zintegrować najmłodszych uczestników spotkania.

Trzecią część obchodów Dnia Otwartego stanowiły zajęcia warsztatowe dla dzieci zsynchronizowane ze zwiedzaniem placówki, po której rodziców oprowadzała Monika Wiertel – nauczyciel języka polskiego. Rodzice chwalili zaawansowaną bazę dydaktyczną szkoły oraz umiejscowienie w niej filii Biblioteki Publicznej Gminy Konopnica, która aktywnie współpracuje z nauczycielami oraz świetlicą szkolną i środowiskową organizując dzieciom liczne warsztaty i zajęcia plastyczne.
Tymczasem dzieci, podzielone na cztery grupy, miały okazję uczestniczyć w kilkunastominutowych zajęciach tematycznych połączonych ze słodkim poczęstunkiem w stołówce szkolnej. W pracowni komputerowej odbywały się zabawy przy tablicy interaktywnej, prowadzone przez Katarzynę Prokopowicz (nauczyciela informatyki w klasach I – III oraz matematyki); w salach dla klas młodszych w nowej części szkoły – zajęcia muzyczno-taneczne prowadzone przez Irenę Śliwińską oraz Bożenę Zbiciak (nauczycielki oddziałów przedszkolnych) oraz prowadzone przez Danutę Banaszek (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej) zajęcia plastyczne.

Uroczystości zakończyły się o godz.16:45. Najmłodsi uczestnicy otrzymali na pamiątkę baloniki oraz udali się do autokaru. Pani Dyrektor Marta Och wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego pożegnała przybyłych gości. Był to dzień obfitujący w atrakcje, które oprócz lekkiej formuły i dużej różnorodności tematycznej pozwoliły gościom zapoznać się ze specyfiką pracy szkoły oraz z nauczycielami pracującymi w Szkole Podstawowej w Motyczu, którzy w równym stopniu zaangażowali się w obchody tego wyjątkowego dnia.

Monika Wiertel

nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w MotyczuKomentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.