Strona Główna · e-Dziennik · Bezpłatne podręczniki · facebook · Podręczniki 2016 · Motyczaki Grudzień 14 2017 17:58:16
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Pracownicy szkoły
  Regulamin szkoły
  Historia Szkoły
  Wychowawcy
  Galeria
  Kronika szkoły
  Polecane strony
  Plan lekcji
  Program Wychowawczy
  Prograsm Profilaktyki
  Samorząd uczniowski
  Statut Szkoły
  Koncepcja pracy Szkoły
  Konsultacje
  Dla rodziców
  Rozkład dzwonków
  Obwód szkoły
  Archiwum
  BIP
  Dni wolne
  Kontakt
  Zajęcia dodatkowe
  Ubezpieczenie

Reklama

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Archiwum
Gminny konkurs wiedzy o Roztoczańskim Parku Narodowym
3 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Golema, Oliwia Piotrowska, Kacper Misztal, Jakub Kowalski, Jakub Poleszak oraz Marcin Nakonieczny, brali udział w gminnym konkursie wiedzy o Roztoczańskim Parku Narodowym. Wyniki konkursu w poniedziałek 7 listopada. Trzymamy kciuki!!!
Konkurs plastyczno-techniczny ,,Ekologiczny kosz do segregacji odpadów"
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w gminnym konkursie plastyczno-technicznym ,,Ekologiczny kosz do segregacji odpadów". Pomysłowość naszych uczniów nie zna granic. Rozstrzygnięcie konkursu 9 listopada. Trzymamy kciuki!!!
KONKURS CZYTELNICZY OCH KSIĄŻKA!
Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu – Elżbieta Kamińska i Monika Wiertel. Celem głównym jest promowanie czytelnictwa oraz autorska praca z wybranym przez ucznia tekstem literackim. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny . Składa się z trzech etapów, w których uczestnicy z klas III – VI stworzą prace plastyczne oraz różnorodne formy wypowiedzi na podstawie wybranej powieści. Regulamin: 1. Cele: • Propagowanie czytelnictwa • Zainteresowanie literaturą dla dzieci i młodzieży • Umiejętność decydowania o wyborze i formie prezentowanych treści • Doskonalenie form wypowiedzi oraz ekspresji twórczej. 2. Etapy: I. Selekcja wstępna, na podstawie której wybrani zostaną uczestnicy dalszych etapów. Uczeń ma za zadanie: 1. Pisemnie uzasadnić wybór lektury. 2. Przygotować szczegółowy plan wydarzeń. Termin: do 5 stycznia 2017 r. II. Uczestnik ma za zadanie przygotować następujące prace: 1. Stronę tytułową – technika dowolna. 2. Ilustrację do treści (całości lub fragmentu). 3. Opis ilustracji z pkt. 2 (wg kryteriów opisu obrazu). Termin: do 31 marca 2017 r. III. Uczestnik ma przygotować jedną wybraną formę z każdej z dwóch podanych kategorii: 1. Praca plastyczne np.: wizerunek bohatera; krajobraz (inny niż w etapie II); makieta miejsca wydarzeń; kolaż; puzzle; zobrazowanie wybranego elementu świata przedstawionego lub dowolny pomysł własny (po wcześniejszej konsultacji z organizatorami). 2. Praca literacka np.: opis postaci; mapa mentalna; list zachęcający do przeczytania wybranej lektury; ciąg dalszy powieści; komiks; kartka z pamiętnika (jako czytelnik lub bohater) lub dowolny pomysł własny (po wcześniejszej konsultacji z organizatorami). Termin: do 12 maja 2017 r. 3. Warunki uczestnictwa w konkursie. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas III – VI Szkoły Podstawowej im. W Witosa w Motyczu. 4. Jury oceniać będzie: • Zgodność z tematem (0 – 5 pkt) • Estetykę wykonania (0 – 5 pkt) • Oryginalność pracy (0 – 5 pkt) 5. Rozstrzygnięcie: • Prace oceniać będzie jury w składzie: Marta Och Anna Spryszak Elżbieta Kamińska Monika Wiertel • Za zajęcie I, II, III miejsca uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe oraz nagrodę główną – „NOC W BIBLIOTECE” z atrakcjami. • Wybrane prace z poszczególnych etapów publikowane będą w gazetce szkolnej Motyczaki 6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminów.

Regulamin opracowały: Elżbieta Kamińska i Monika Wiertel

Październikowe czytanie
Październik w naszej szkole był miesiącem głośnego czytania. Każdy poniedziałek, na pierwszej godzinie lekcyjnej, zaczynał się od 15 minut spędzonych z lekturą. Wybór był dowolny. Pojawiła się proza norweska, współczesna poezja polska, baśnie z różnych stron świata oraz krótkie humorystyczne opowiastki. Był nawet teatrzyk lalek dla najmłodszych widzów przygotowany przez p.Izabelę Misztal. Co istotne - czytali nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie i chętni rodzice. Jak skomentowała uczennica klasy 6, Zuza Golema: "Nam, uczniom, bardzo podoba się to, jak pani od polskiego lub ktoś inny czyta co chwila innym, zabawnym głosem wypowiedzi bohaterów i narratora oraz przy okazji zabawnie komentując". Dlatego planujemy powtórzyć akcję w drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017. Zatem do wiosny!

Monika Wiertel

"Bezpieczna droga do i ze szkoły" - spotkanie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji Wydział Prewencji w Lublinie
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 października 2016 roku, odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy II b, IV i VI. Oprócz części oficjalnej - tła historycznego, podziękowań i kwiatów skierowanych na ręce zarówno nauczycieli, jak i pracowników administracyjnych Szkoły, uczniowie (pod opieką p. Ireny Śliwińskiej, Krzysztofa Tarczyńskiego i Moniki Wiertel) przeprowadzili quiz dotyczący przedmiotów szkolnych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny – uczniów i nauczycieli. Mieli za zadanie ułożyć rymy do przygotowanych fragmentów zdań. Prace okazały się bardzo kreatywne, jednak palmę pierwszeństwa wiodła drużyna nauczycielska, która do tego z pozoru prostego zadania potrafiła ułożyć kwieciste poematy  Uroczystość uświetnił występ szkolnego chórku.

Monika Wiertel

Wycieczka do Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym
7 października 2016 roku klasy II a, II b, III a i III b - wzięły udział w wycieczce do Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu ekologicznego "Ekolog to ja". Podczas zwiedzania muzeum uczniowie poznali historię Spichlerza, w którym mieści się Oddział Przyrodniczy, a następnie z przewodnikiem zwiedzali prezentowane ekspozycje. Uczniowie zapoznali się z formami ochrony przyrody w Polsce, poznali walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Poznali budowę doliny rzecznej, a także bogactwo przyrodnicze Małopolskiego Przełomu Wisły, szczególnie ptaki spotykane nad Wisłą oraz gatunki ryb słodkowodnych. Podczas prezentacji multimedialnej wzbogacili swoją wiedzę z zakresu życia ptaków związanych z rzeką Wisłą. Na zakończenie brali udział w zajęciach plastycznych odbywających się w ogrodzie. W kilkuosobowych grupach malowali ,,ptaki –cudaki”, które zabrali na pamiątkę do szkoły. Wyjazd zakończył się spacerem po urokliwym miasteczku oraz zakupem tradycyjnych kazimierskich kogutów i pamiątek.

Bożena Zbiciak

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego
6 października 2016 roku klasy IV – VI wzięły udział w wycieczce do Poleskiego Parku Narodowego. Wyjazd był ukoronowaniem projektu ekologicznego "Ekolog to ja". Park o powierzchni prawie 10.000,000 ha kusi niespotykanymi w skali kraju zanikającymi jeziorami (Jezioro Moszne), torfowiskami, bagnami oraz lasami sosnowymi na wodzie (!). Spacerując kładkami po grząskim gruncie obserwowaliśmy rośliny mięsożerne, ols kępowo-dolinkowy przy pomniku przyrody „Dębie Dominiku” (prawie 300-letnim!) oraz procesy utwardzania gruntów błotnych (o głębokości 4/5 pięter!). W Urszulinie w Ośrodku Dydaktyczno-Administracyjnym widzieliśmy inkubatory żółwi błotnych – żyjących ponad 100 lat drapieżników, potrafiących przemierzyć do 4 km dziennie w poszukiwaniu pożywienia oraz obejrzeliśmy film o PPN. Natomiast w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu zapoznaliśmy się z walorami historyczno-geologicznymi okolicy. Pobyt zakończył się ogniskiem.

Monika Wiertel

Warsztaty ekologiczne w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo
5 października 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0a, 0b oraz klasy I wraz z wychowawczyniami: Iwoną Chodkiewicz, Izabelą Misztal i Danutą Banaszek udały się do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wzięły tam udział w warsztatach ekologicznych w ramach programu realizowanego w Szkole Podstawowej w Motyczu „Ekolog to ja” Dzieci zapoznały się ze sposobem wykonania papieru czerpanego, a następnie własnoręcznie po wcześniejszym pokazie wykonały swój własny obrazek. Kolejnym punktem warsztatów była pogadanka na temat wykorzystania reklamówek foliowych, które są w każdym domu. Dzieci samodzielnie doszły do wniosku, że lepiej takie reklamówki zastąpić torbami wielorazowego użytku, gdyż te nie zanieczyszczają środowiska. Na zakończenie zajęć dzieci miały okazję własnoręcznie i według własnego pomysłu ozdobić torbę na zakupy. Wycieczka była dla dzieci ciekawą lekcją ekologii, a możliwość samodzielnego działania okazała się niezwykle emocjonująca. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i samodzielnością.

Iwona Chodkiewicz

Akademia Młodego Naukowca
DZIEŃ UŚMIECHU
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka
Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy.” 28 września 2016 roku odbyła się dyskoteka szkolna z okazji „Dnia Chłopaka” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Pomysłodawcy dyskoteki mieli na celu, oprócz oczywistego uczczenia „Dnia Chłopaka”, ukazanie uczniom alternatywnego sposobu spędzania czasu poprzez rozwijanie zdolności tanecznych, integrację wewnątrz i międzyklasową oraz współdziałanie we wspólnej zabawie, także podczas organizacji wydarzenia. Po dyskotece wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to bardzo udana impreza i z niecierpliwością czekają na kolejną.

Paweł Lipczak

”Jesienne lampiony” - zajęcia plastyczno-literackie
28 września w Publicznej Bibliotece Gminnej filia Motycz, mieszczącej się w naszej szkole, odbyły się zajęcia plastyczno-literackie pt. „Jesienne lampiony”. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Choraszewską oraz panią bibliotekarką Angeliką Wójcik. Dzieci do swoich lampionów wykorzystały słoiki, listki, farby i wstążki. Podczas pracy czytano wiersze i opowiadania m.in. ,,Przygody Fenka- Skarby jesieni". Były rozmowy o przeczytanych książkach, zagadki dotyczące jesieni, z którymi dzieciaki poradziły sobie bez większego problemu. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, a pięknie wykonane lampiony stanowić będą ciepłą ozdobę w długie jesienne wieczory.

Aleksandra Choroszewska

„Bezpieczni w pobliżu budowy” - przedstawienie teatralne przygotowane przez firmę SKANSKA
W dniu 28 września 2016 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne, przygotowane przez firmę SKANSKA pt. „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Bohaterowie - Tomcio Brygadzista wraz z Zebrą Drogową i Babcią Jadzią dali najmłodszym niecodzienną lekcję bezpieczeństwa. Uczyli jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali opaski odblaskowe i dowiedzieli się jak ważne jest ich noszenie w celu bezpieczeństwa. Spotkanie z firmą SKANSKA odbyło się ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Bezpieczni w pobliżu budowy” które organizowane są w szkołach podstawowych zlokalizowanych w pobliżu budowy.

Katarzyna Karbowniczek

”Jesteś królem zamku” – warsztaty profilaktyczne prowadzone przez aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa
BOOKCROSSING
Kiermasz charytatywny dla Amelki
Akademia Młodego Naukowca
Dni Motycza
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Pożegnanie szóstoklasistów
Ogłoszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu z dnia 26 lutego 2015 r. w sprawie zapisów dzieci urodzonych w latach 2008 -2010 do szkoły w roku szkolnym 2015/2016
1. W 2013 i 2014 roku weszły w życie kolejne przepisy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw, które wprowadzają następujące zasady realizacji przez dzieci obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego oraz realizacji obowiązku szkolnego w 2015.: • dzieci urodzone w okresie od 1 lipca 2008 r. do 31 grudnia 2008 r. które nie rozpoczęły realizacji obowiązku szkolnego w 2014 r . rozpoczynają naukę w kl. I od września 2015 r . • dzieci urodzone w 2009 roku rozpoczynają naukę w kl. I od września 2015 r. • dzieci urodzone w 2010 r . rozpoczynają obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne od września 2015 r . 2. Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego lub do klasy pierwszej w naszej szkole na rok szkolny 2015/2016 trwają od dnia 2 marca do 15 kwietnia 2015 r. 3. Zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego lub do klasy I naszej szkoły dokonują rodzice (opiekunowie prawni) osobiście w kancelarii szkoły, codziennie w godzinach 8.00-15.00. 4. W celu zapisania dziecka rodzice (opiekunowie prawni) obowiązani są dostarczyć: • wniosek o przyjęcie dziecka, • dowód osobisty rodzica (opiekuna prawnego), • skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (oryginał) - do wglądu, • w przypadku opiekunów prawnych – oryginał dokumentu ustanawiającego opiekunów prawnych (np. orzeczenia sądu), • zaświadczenie o odbyciu przez dziecko przygotowania przedszkolnego (tzw. informacja o gotowości szkolnej) przy zapisach do klasy I. 5. Składając wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w naszej szkole lub do naszej szkoły rodzice (opiekunowie prawni) obowiązani są podać: • poprawny numer PESEL dziecka, • adres zameldowania dziecka, • adres zamieszkania dziecka, • numery telefonów rodziców (opiekunów prawnych) umożliwiające szkole szybki kontakt, • inne informacje (np. zdrowotne) istotne dla bezpieczeństwa dziecka w szkole. 6. W związku z koniecznością kontroli spełniania obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego bądź obowiązku szkolnego przez dzieci zamieszkałe w granicach obwodu szkoły rodzice (opiekunowie prawni) zobowiązani są zgłosić fakt zapisania dziecka do innej szkoły niż obwodowa w sekretariacie szkoły (tel. 81 50310 06) 7. Uczniowie szkoły i oddziałów przedszkolnych mają możliwość korzystania ze stołówki szkolnej, po uprzednim zapisaniu się. Obecnie cena jednego obiadu dla ucznia w stołówce szkolnej wynosi 2,50 zł (może ulec zmianie). Zapisy do stołówki prowadzone będą we wrześniu 2015 r. 8. W szkole funkcjonuje świetlica szkolna dostępna dla wszystkich uczniów. Dzieci mogą korzystać ze świetlicy w godz. 7.00-17.00. Korzystanie ze świetlicy jest bezpłatne. Dokumenty do pobrania i wypełnienia dostępne poniżej ewentualnie w sekretariacie szkoły. Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego
Wniosek o przyjecie do klasy pierwszej szkoły podstawowej Regulamin rekrutacji
Turniej Piłki Nożnej „ORLIK 2015”
18 czerwca 2015 roku na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej w Zemborzycach Tereszyńskich odbył się „Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Konopnica - Orlik 2015". Zawody przebiegły w atmosferze fair – play oraz zapewniły kibicom wspaniałe widowisko sportowe. Dzięki zaciętej rywalizacji i sportowej walki do końca, nasza drużyna dziewcząt odniosła ogromny sukces. Dziewczęta wróciły z pięknym pucharem za zdobycie II miejsca!!! Gorzej wypadli chłopcy, którzy zdobyli IV miejsce. Serdecznie gratulujemy udanego występu na ostatnich zawodach sportowych w tym roku szkolnym.

Paweł Lipczak

Wycieczka do Wojciechowa
Spotkanie z poetą i bajkopisarzem Panem Zbigniewem Dmitrocą
Dzień Mamy i Dzień Taty w grupie przedszkolnej czterolatków
9 czerwca 2015 roku w grupie przedszkolnej czterolatków obchodzono Dzień Mamy i Dzień Taty. Dzieci wystąpiły na scenie z serdecznymi życzeniami, przedstawiły scenki, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Podczas występów niektórym rodzicom „zakręciła się” łezka w oku. Na zakończenie dzieci złożyły swoim mamom i tatusiom życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Te krótkie chwile spędzone w szkole z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno dla Rodziców – szczęśliwych i dumnych ze swych pociech oraz dzieci, których trud i zaangażowanie jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.
”Dzień Rodziny” w Zerówce
Obchody „Dnia Rodziny” zgromadziły w oddziale przedszkolnym najmilszych gości. Przybyli ukochani Rodzice przedszkolaków! Dzieci przygotowały dla nich kolorowy spektakl o niegrzecznej żabce, która nie słuchała swojej mamy. W przedstawieniu wzięły udział wszystkie dzieci, po raz kolejny, ujawniając swoje aktorskie i wokalne talenty. Gromkie brawa widowni wynagrodziły nam wszystkie meczące próby i tremę. Dodatkową nagrodą były pyszne ciastka i lody oraz czas spędzony z rodziną. Gratuluję wszystkim Rodzicom wspaniałych pociech i życzę dalszych sukcesów, nie tylko na scenie. Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

Izabela Misztal

Dzień Sportu
Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2015, odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Wcześniej, Samorządu Uczniowski przedstawił swoje propozycje zawodów sportowych nauczycielom i dyrekcji szkoły. W godzinach rannych odbyły się zawody dla klas I-III oraz zerówki i przedszkola (były to różnego rodzaju wyścigi oraz zawody w przeciąganiu liny). Po krótkiej przerwie klasy IV-VI miały okazję wykazać się swymi umiejętnościami sportowymi w trakcie gry w piłkę nożną i siatkówkę. Przedstawiciele SU asystowali tego dnia nauczycielowi w-f w sprawnym przeprowadzeniu zawodów a na koniec wręczyli każdej klasie słodycze.

Sylwia Skubisz

Klasa I a z mamusiami w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym
Klasa 4 na warsztatach w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym
Dinozaury - prezentacja
15-sta rocznica nadania naszej szkole imienia Wincentego Witosa
25 maja 2015 w Szkole Podstawowej w Motyczu obchodzono 15 rocznicę nadania imienia Wincentego Witosa. W obchodach wzięli udział uczniowie, rodzice, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: P. Mirosław Żydek, Wójt Gminy Konopnica, P. Konrad Banach, sekretarz Gminy, przewodniczący Rady Powiatu, P. Ewa Żydek, sołtys Motycza, ks. S. Szatkowski, P. Adam Żuchnik, przewodniczący Rady Rodziców, dyrektorzy Szkół z gminy Konopnica: P. Aniela Sobolewska, P. Anna Obara, P. Hanna Szymańska, P. Jacek Wójcik, P. Andrzej Cywiński oraz radni gminy Konopnica. Uroczystość rozpoczęła się Maszą świętą, którą ks. Stanisław Szatkowski odprawił w intencji patrona oraz społeczności szkolnej. Podczas części artystycznej zaprezentowali się laureaci Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej „A Polska powinna trwać wiecznie”. Wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stasinie, Zembrzycach Tereszyńskich, Konopnicy, Motyczu, Radawcu Dużym oraz uczennice Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Drugim. Dzieci skłoniły do zadumy i refleksji nad historią oraz przyszłością Polski. Zostały nagrodzone przez P. Wójta nagrodami książkowymi oraz dyplomami. Następnie uczniowie z klas 4-6 przedstawili humorystyczną inscenizację dotyczą życia oraz działalności politycznej Witosa, która bardzo spodobała się publiczności. Swój talent pokazali również tancerze ze szkolnego zespołu ludowego, które pod kierunkiem p. Marcina Snuzika zatańczyły polskie tańce ludowe. Ostatnim punktem programu był występ młodzieżowej i dziecięcej orkiestry dętej, która pod batutą pana Antona Szaszkowa wykonała standardy polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Obchody rocznicy nadania szkole imienia na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych imprez. Jest to doskonała okazja do tego, by przybliżać uczniom sylwetkę patrona- Wincentego Witosa i jego wkładu w budowę Polski.

Katarzyna Witek-Pastuszak

Święty Jan Paweł II – apel poświęcony papieżowi Polakowi
W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona sylwetce papieża Jana Pawła II - wielkiego Polaka. W bieżącym roku przypada pierwsza rocznica kanonizacji Św. Jana Pawła II, dziesiąta rocznica Jego śmierci a także rok 2015 Sejm Rzeczpospolitej ogłosił rokiem Św. Jana Pawła II. Przygotowany montaż słowno-muzyczny przybliżył szkolnej społeczności postać i nauczanie naszego Papieża. Na zakończenie uczniowie dzielili się swoimi informacjami z biografii św. Jana Pawła II i Jego nauczania oraz wspólnie odśpiewano „Barkę” – ulubioną pieść Świętego.

Irena Woźniak

"Kocham Cię Polsko! - III Przegląd Poezji i Piosenki Patriotycznej
Początek maja obfituje w święta i rocznice: • 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy • 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej • 3 maja - rocznica uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji-naszej, polskiej konstytucji • 8 maja - rocznica zakończenia II wojny światowej, czyli Dzień Zwycięstwa • 9 maja - Dzień Europy. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został III Przegląd Poezji i Piosenki Patriotycznej „Kocham Cię, Polsko”. Kolejno zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas. Pięknie ubrani na galowo, z przypiętymi kotylionami w barwach narodowych, uczniowie przypomnieli nam najpiękniejsze piosenki i wiersze o naszej Ojczyźnie. Na koniec wykonawcy otrzymali słodkie upominki. To była piękna lekcja historii i patriotyzmu.

Elżbieta Kamińska

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej z udziałem naszej orkiestry
Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w Lublinie. W tym roku, 29 kwietnia w obchodach tego święta wzięła również orkiestra dęta z naszej szkoły. Główne uroczystości odbyły się na deptaku, przy ratuszu. Wzięli w nich udział seniorzy, uczniowie z lubelskich szkół, przedszkolacy, mieszkańcy Lublina oraz przedstawiciele władz. Było barwnie, wesoło i radośnie. Wzorem ubiegłych lat utworzono „Most pokoleniowy”, który jest dowodem integracji młodych, starszych oraz seniorów. Nasza orkiestra pod batutą p. Antona Szaszkowa zagrała standardy polskiej oraz zagranicznej muzyki rozrywkowej. Uczestnicy spotkania rewelacyjnie bawili się przy jej dźwiękach, czego dowodem były ogromne brawa skierowane w stronę naszej utalentowanej, motyckiej młodzieży.

Katarzyna Witek-Pastuszak

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY nt. ŻYCIA I DZIAŁALNOŚCI POLITYCZNEJ WINCENTEGO WITOSA
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy V pisali wewnątrzszkolny test OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO nt. ŻYCIA I DZIAŁALNOŚCI POLITYCZNEJ WINCENTEGO WITOSA. Organizatorem i koordynatorem konkursu jest Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach i Muzeum Okręgowe w Tarnowie - Oddział Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Patronat nad konkursem sprawują: Wicepremier Rządu RP, Minister Gospodarki – Janusz Piechociński. W Komitecie Honorowym Konkursu zasiadają: - Minister Pracy i Polityki Społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz - Wiceminister Kultury - Piotr Żuchowski - Wiceminister Edukacji - Tadeusz Sławecki - Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa - Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Krakowie - Andrzej Kosiniak-Kamysz. Celem Konkursu jest: 1) Kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o ruchu ludowym i postaci Wincentego Witosa. 2) Upamiętnienie 120-rocznicy powstania zorganizowanego ruchu ludowego i 70-rocznicy śmierci Wincentego Witosa. 3) Upamiętnienie 90-rocznicy „Dożynek Re
Ogłoszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu z dnia 20 lutego 2014 r. w sprawie zapisów dzieci urodzonych w latach 2007-2009 do szkoły w roku szkolnym 2014/2015
W 2013 roku weszły w życie kolejne przepisy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw, które wprowadzają następujące zasady realizacji przez dzieci obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego oraz realizacji obowiązku szkolnego w 2014 r.: czytaj więcej... W celu usprawnienia zapisu dzieci do szkoły podajemy nasz adres mailowy, na który możecie Państwo wysłać wypełniony wniosek (podpisy we wniosku wypełniamy komputerowo). sp_motycz@poczta.onet.pl W tytule maila wpisujemy: REKRUTACJA Dokumenty do pobrania i wypełnienia dostępne poniżej ewentualnie w sekretariacie szkoły. Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego
Wniosek o przyjecie do klasy pierwszej szkoły podstawowej Regulamin rekrutacji
Orkiestra Dęta ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu na gali w Bychawie.
W dniu 08 czerwca 2014 r. orkiestra dęta z naszej szkoły wzięła udział w XVII Międzynarodowej Gali Orkiestr Dętych. Co roku Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. A Kwiatkowskiego w Bychawie organizuje święto orkiestr dętych, polegające na prezentacji dowolnych utworów muzycznych. Nasi muzycy pod kierunkiem dyrygenta Antona Szaszkowa wystąpili wśród 11 zespołów biorących udział w koncercie. Ten kilkuminutowy występ cieszył się zainteresowaniem publiczności, która klaskała w rytm muzyki, a po zakończeniu koncertu wyraziła swój podziw i aprobatę gromkimi brawami. Ostatecznie otrzymaliśmy trzecie miejsce, dyplom, puchar i nagrodę pieniężną. Marta Och Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu
Wycieczka klasy 4 12 czerwca 2014 roku wybraliśmy się na samodzielnie zaplanowaną wycieczkę. Pierwszym etapem był Zalew Zemborzycki i park linowy, gdzie kolejno przemierzaliśmy bardzo trudną trasę – kilkanaście metrów nad ziemią po linach, siatkach i deskach huśtających się między drzewami. Ta ścieżka dostarczyła wiele emocji, zwłaszcza że znaczna część klasy spacerowała i zjeżdżała po linach pierwszy raz w życiu. Okazało się, że potrafimy się wspierać – kibicując sobie entuzjastycznie, wzajemnie dodawaliśmy sobie odwagi. Następnie, po krótkim odpoczynku i posiłku w KFC, z ogromnymi paczkami popcornu, zasiedliśmy w kinie (Cinema City) na projekcji filmu 3D Czarownica z Angeliną Jolie – ekranizacji baśni Ch. Perraulta Śpiąca królewna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!
DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. WINCENTEGO WITOSA W MOTYCZU.
W dniu 09czerwca 2014r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona poświęcony Wincentemu Witosowi, działaczowi ludowemu, wójtowi Wierzchosławic, Premierowi Rządu Rzeczpospolitej. W tym roku przypada też 140 rocznica Jego urodzin. Uroczystość naszą rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele, gdzie udaliśmy się z naszym sztandarem, młodzieżą ubraną w stroje krakowskie. Po powrocie do szkoły zatrzymaliśmy się przy tablicy pamiątkowej poświęconej Patronowi, gdzie złożyliśmy kwiaty. Następnie przeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się oficjalna uroczystość powitaniem gości przez dyrektora szkoły, po czym odbyła się gala laureatów Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej pt. „A Polska winna trwać wiecznie”. Podczas recytacji i śpiewania uczestnicy oglądali też prezentację o życiu Witosa i historii naszej szkoły. Nagrody ufundowane dla wszystkich występujących wręczył Pan Wójt Mirosław Żydek. Po zakończeniu gali uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie pt. „Z życia Witosa”. Następnie głos zabrał Poseł Jan Łopata, który nawiązał do tradycji naszej szkoły i życia Patrona – wielkiego patrioty, któremu bliskie były sprawy ludzi mieszkających na wsi. Jako pamiątkę podarował książkę o życiu i działalności Witosa, wpisując na pierwszej stronie dedykację. Dalszą część uroczystości uświetnili uczniowie, którzy w strojach zatańczyli kilka tańców ludowych. Następnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek, po którym orkiestra dęta zagrała koncert na zakończenie uroczystości. Marta Och Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu
Wojewódzka Gala - podsumowanie konkursów przedmiotowych W dniu 14 maja 2014 roku odbyła się wojewódzka gala podsumowania konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2013/2014. W uroczystości udział wzięli laureaci konkursów przedmiotowych, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Wśród przybyłych gości znaleźli się: prof. dr hab. Krzysztof Narecki prorektor ds. studenckich Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Pan Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski, przedstawiciele lubelskich uczelni, przedstawiciele władz samorządowych, Kurii Metropolitalnej w Lublinie, związków zawodowych i instytucji pożytku publicznego. Podczas uroczystości, w pierwszej kolejności zostali wyróżnieni ci uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata z trzech i więcej konkursów. W bieżącym roku szkolnym do zmagań konkursowych przystąpiło 34.563 uczniów. Do konkursów organizowanych dla szkół podstawowych przystąpiło 16.849 uczniów, z czego do finału dotarło 276 uczniów, z których 187 uczniów uzyskało tytuł laureata. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Dyplomami nagrodzeni zostali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów oraz dyrektorzy szkół. Gala została zorganizowana w miejscu szczególnym - w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stanowiącą wspaniałą oprawę dla uroczystości, której celem było uhonorowanie laureatów konkursów. Naszą szkołę reprezentowała Anna Szymańska-laureatka konkursu historycznego, p. Elżbieta Kamińska-nauczycielka historii oraz p. Marta Och-dyrektor Szkoły. Elżbieta Kamińska nauczyciel historii w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu
I miejsce dla Adriana Kuzioły w konkursie Najważniejsze wydarzenia z dziejów Lubelskiego Seminarium Duchownego
Spotkanie z panem Sebastianem Sobowcem-ornitologiem oraz autorem książek o tematyce przyrodniczej i turystycznej. W dniu 13 maja członkowie Koła Przyrodniczego naszej szkoły zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej Gminy Konopnica na spotkanie z panem Sebastianem Sobowcem, przyrodnikiem i ornitologiem. Pan Sebastian jest współzałożycielem Towarzystwa Ochrony Przyrody " Ostoja" w Sandomierzu oraz autorem książek o tematyce przyrodniczej i turystycznej. Podczas spotkania pan Sobowiec wygłosił wykład o siedliskach ptaków, prezentował zdjęcia gniazd oraz ich mieszkańców. Po wykładzie uczestnicy spotkania mogli nabyć książki autora oraz pocztówki z jego fotografiami, na których autor z uśmiechem składał swój autograf.
Koncert Dziecięco – Młodzieżowaej Orkiestry Dętej w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim W dniu 13 maja 2014 r. Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy naszej szkole wystąpiła z koncertem w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim. Był to koncert z okazji obchodów 140 rocznicy urodzin Patrona szkoły. Dzieci nasze rozpoczęły swój występ od akompaniamentu werbli podczas składania kwiatów przy pomniku Witosa przed budynkiem szkoły. Następnie orkiestra rozpoczęła część oficjalną uroczystości od zagrania „Roty” i pieśni patriotycznej „Pierwsza Brygada”. Pani Dyrektor szkoły powitała orkiestrę i wszystkich zaproszonych gości m. in. : Posła Jana Łopatę, Marszałka Krzysztofa Hetmana. Po występie dzieci udały się na wycieczkę na Porytowe Wzgórze, gdzie zobaczyły pomnik partyzantów walczących w czasie II wojny światowej z Niemcami oraz cmentarz przy pomniku. Następnie pojechaliśmy na wycieczkę do Batorza, gdzie Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Batorzu pokazała nam grobowiec bohatera Powstania Styczniowego płk. Marcina Borelowskiego pseudonim Lelewel, który zginął w bitwie pod Batorzem w 1863, dowodząc oddziałami powstańczymi. Następnie obejrzeliśmy muzeum i odwiedziliśmy szkołę w Batorzu. Była to ciekawa wycieczka łącząca pokaz umiejętności muzycznych z lekcją historii na żywo. Liczymy na to, że pozostanie ona na długo w pamięci uczniów. Marta Och dyrektor szkoły
Kocham Cię Polsko! - II Przegląd Poezji i Piosenki Patriotycznej Dnia 8 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole II Przegląd Poezji i Piosenki Patriotycznej. Nieprzypadkowo uroczystość tę zaplanowano w maju. Jest to miesiąc obfitujący w święta i rocznice państwowe: Święto Pracy, Dzień Flagi, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przegląd cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział wszystkie klasy. Wychowawcy i nauczyciele poloniści zadbali o ciekawy repertuar. Usłyszeliśmy m.in. wiersze: W. Szymborskiej, T. Kubiaka, C. K. Norwida, Cz. Janczarskiego i lokalnego poety Cz. Maja. Bardzo zróżnicowany był też repertuar muzyczny. Występy rozpoczęli najmłodsi – dzieci z oddziału przedszkolnego. Zostały one nagrodzone gromkimi brawami. Potem kolejno prezentowali się uczniowie klas I – VI. Niezwykłą interpretacją wierszy zachwycili uczniowie: Adrian Kuzioła, Wiktoria Wojewoda, Kajetan Wziątek, Wiktoria Gąska. Piękną recytację zaprezentowali też Arkadiusz Basak, Damian Zarajczyk i Weronika Karbowniczek. Widownię poruszyła, wykonana przez uczniów klasy I, piosenka ,,Moja ojczyzna’’. Przegląd dostarczył wielu wzruszeń. Był podróżą po naszej ojczystej ziemi, jej historii i tradycji. Cieszymy się, że uczniowie słowem poetyckim i muzyką pragną wyrazić swój patriotyzm.
Konkurs historyczny „Polacy w czasie Powstania Warszawskiego i II wojny światowej”
Gminny Konkurs Plastyczno - Techniczny "Eko - Zabawki" 28 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Konopnicy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastyczno - Technicznego "Eko - Zabawki". Celem konkursu było szerzenie wiedzy ekologicznej i integracja uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z 5 szkół. Mali artyści wykonali ciekawe i oryginalne Eko - zabawki. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła im Dyrektor Szkoły pani Aniela Sobolewska. Po uroczystości na uczestników i opiekunów czekał słodki poczęstunek. Laureaci konkursu z naszej szkoły: Anna Szymańska, Krzysztof Misztal, Oskar Paprota, Łukasz Nakonieczny, Sylwia Nakonieczna.
"Moda na przestrzeni wieków" - pokaz
Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na plakat informujący o segregacji odpadów - Radawiec 23 kwietnia 2014 r. 22 kwietnia, cyklicznie od 1970 roku, na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Obchody te mają na celu upowszechnianie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Jest to również swego rodzaju protest przeciwko dalszemu niszczeniu środowiska. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie na plakat dotyczący segregacji odpadów. Wiktoria Gąska z klasy IV zajęła II miejsce, zaś Adrian Kuzioła zdobył wyróżnienie. Nagrody wręczane laureatom konkursu zakupione zostały ze środków projektu "Edukacja ekologiczna wśród dzieci i młodzieży Gminy Konopnica" współfinansowanego przez WFOŚiGW.
Wielkanoc 2014
FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „OZDOBA WIELKANOCNA” 16 kwietnia 2014 r. odbył się finał szkolnego konkursu plastycznego „Ozdoba wielkanocna”, połączony z rozdaniem nagród. Uczestników było aż 57, z czego ośmioro nagrodzono. Prace były przeróżne – od stroików wielkanocnych, poprzez palmy, pisanki i ozdobne koszyczki na święconkę. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, oryginalnością i zaangażowaniem, co też jury (w składzie: p. Danuta Banaszek; p. Elżbieta Kamińska oraz p. Monika Wiertel) oceniało przede wszystkim. I tak wśród nagrodzonych znaleźli się: Anna Raczyńska, Piotr Raczyński, Małgorzata Hunek, Oskar Maj – klasa „O”b; Oliwia Żołna, Agata Gąska – klasa I; Nela Tama – klasa III oraz Sylwia Nakonieczna – klasa IV. Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje!
Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole 4 kwietnia 2014 r. w naszej szkole zorganizowany został Dzień Otwartych Drzwi, który odbył się z udziałem przedstawicieli władz Gminy, zaproszonych dzieci i ich rodziców z okolicznych przedszkoli oraz głównych organizatorów – przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Pedagogicznej szkoły. Celem spotkania było zaprezentowanie atutów szkoły oraz przedstawienie metod pracy z najmłodszymi uczniami. czytaj więcej...
"Internetowa pułapka" - spektakla profilaktyczny w wykonaniu aktorów TEATRU KURTYNA 2 kwietnia 2014 r. uczniowie klas I-VI obejrzeli spektakl "Internetowa pułapka" w wykonaniu aktorów krakowskiego „TEATRU KURTYNA”. Przedstawienie poruszało temat Internetu, komunikowania się z ludźmi poprzez sieć internetową, korzystania z popularnych portali społecznościowych. Z jednej strony Internet pokazany został jako kopalnia wiedzy, umożliwiający komunikację z mieszkańcami całego świata, z drugiej strony niosący zagrożenia, pokazujący sceny przemocy, pornografię, zachęcający do popełniania przestępstw. Poprzez anonimowość internautów stwarzający możliwości oszukiwania czy dręczenia innych ludzi (stalking). W spektaklu zwrócono uwagę na samotność dzieci, wyobcowanie, brak możliwości rozmowy o problemach z osobą dorosłą, ucieczkę w świat wirtualny. Aktorzy zachęcali dzieci do rozsądnego korzystanie z Internetu oraz przestrzegali przed ludźmi, którzy mogą wyrządzić im krzywdę.
Wycieczka klasy I do Lublina Dnia 28 marca 2014 roku klasa I z wychowawczynią panią Danutą Banaszek oraz mamą Zuzi i Oli spotkała się na dworcu kolejowym w Motyczu Leśnym. Tu rozpoczęła się wycieczka. Dzieci były bardzo podekscytowane. Większość z nich nigdy nie jechała pociągiem. Pierwszaki z pomocą dorosłych wsiadły i zajęły miejsca w przedziale. Z zainteresowaniem obserwowały przesuwające się za oknem krajobrazy. Na dworcu w Lublinie czekała na nas babcia Zuzi, która od tej pory stała się naszą przewodniczką. Uczniowie zwiedzili dworzec kolejowy. Z uwagą przyglądali się rozkładom jazdy. Weszli do jednego z najnowocześniejszych pociągów i rozmawiali z maszynistą. Dzieci obserwowały też pracę pana, który zapowiada przyjazdy i odjazdy pociągów. Samodzielnie kupiły bilety powrotne do Motycza. Po zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć, przyszedł czas na kolejny punkt programu. Dzieci udały się spacerkiem do Krainy Zabaw ,,Bugi”. Tu także czekało na nich wiele atrakcji. Swoją energię pożytkowały podczas zabaw na trampolinie i zjeżdżalni. Wraz z mamami urządziły bitwę piłkami. Chętnie budowały z wielkich klocków, jeździły samochodzikami i bawiły się w sportowym labiryncie. Gdy przyszedł czas powrotu, niechętnie opuszczały tę ,,radosną krainę”. Zmęczone, ale bardzo zadowolone pierwszaki wróciły pociągiem do Motycza, gdzie czekali na nich najbliżsi. To była udana wycieczka.
Spotkanie z pielegniarką 26 marca 2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z pielęgniarką z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie – panią Julią Golemą. Nasz niecodzienny gość pracuje od 10 lat na Wydziale Kardiologii, bardzo lubi swoją pracę i chętnie zgodził się na spotkanie ze społecznością uczniowską. W pierwszej części spotkania pani Julia opowiedziała, jaki jest zakres jej obowiązków w szpitalu, a także przedstawiła uczniom podstawową zawartość apteczki szkolnej. Następnie udzielała odpowiedzi na różnorodne pytania zadawane przez uczniów. Pytania zadawali zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie. Dotyczyły one postępowania w przypadku skaleczeń, urazów, dolegliwości, a także wykształcenia niezbędnego do pracy w zawodzie pielęgniarki. W drugiej części spotkania nauczyciel wychowania fizycznego - pani Katarzyna Karbowniczek przedstawiła główne zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przypomniała numery alarmowe i poinstruowała uczniów, jak prowadzić rozmowę zgłaszając wypadek. Zaprezentowała też - przy pomocy szkolnego fantoma – w jaki sposób należy przeprowadzić prawidłową akcję reanimacyjną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania!!!
Dzień Samorządności 2014 Zgodnie z tradycją naszej szkoły – 21 marca czyli Pierwszy Dzień Wiosny jest jednocześnie Dniem Samorządności. Z tej okazji wybrane lekcje prowadzili w tym dniu uczniowie klas IV-VI. W tym roku szkolnym uczniowie nasi przeprowadzili między innymi lekcje historii, języka polskiego, języka angielskiego, plastyki i matematyki, a także zajęcia edukacyjne w klasach 0A i 0B. Samodzielne prowadzenie zajęć pozwala uczniom lepiej poznać specyfikę pracy nauczyciela i rolę społeczną tej profesji, a poprzez wcielenie się w zawód dorosłego człowieka mogą też dokonać wstępnych wyborów odnośnie swojej przyszłości. Lekcje prowadzone przez uczniów kształtują więc właściwe postawy społeczne i przygotowują ich do odgrywania ważnych ról w społeczeństwie.
Koncert Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu. W dniu 15 marca 2014 r. nasza orkiestra wystąpiła z koncertem w Starostwie Powiatowym w Lublinie. Spotkanie zostało zorganizowane przez ZW PSL z okazji Dnia Kobiet z udziałem Posła Jana Łopaty, Marcelego Niezgody podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Marszałka Województwa Krzysztofa Hetmana. Przed publicznością liczącą około 170 osób, nasi młodzi artyści zaprezentowali wiązankę utworów rozrywkowych, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. W opinii publiczności były one wykonane na wysokim poziomie, słowa uznania kierowano również do dyrygenta P. Antona Szaszkowa za tak wytrwałą i efektywną pracę. Marta Och
Niecodzienny sukces uczennicy ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu. Uczennica klasy VI naszej szkoły Anna Szymańska wzięła udział w konkursach przedmiotowych z historii i matematyki organizowanych corocznie przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Jest finalistką konkursu matematycznego, zaś z historii została laureatką z najlepszym wynikiem 49 pkt. na 50 możliwych do zdobycia. Ania jest najlepszą uczennicą w szkole i corocznie otrzymuje stypendium za wyniki w nauce, które oscylują w granicach 5, 45 – 5,73 średniej arytmetycznej. Należy podkreślić, że brała udział każdego roku w licznych konkursach m.in.: Olimpiada Wiedzy Oxford Plus – otrzymała tytuł laureat I stopnia z wyróżnieniem za zdobycie maksymalnej ilości punktów, Kangur Matematyczny kl. IV – wyróżnienie, Kangur Matematyczny kl. V – wyróżnienie, Olimpiada Wiedzy Historia Oxford Plus dla klas 4 -6 zdobyła komplet punktów jako uczennica kl. IV, Kuratoryjny konkurs historyczny – udział w etapie okręgowym jako uczennica klasy V, Zawody Gminne w tenisie stołowym - I miejsce, Gminny konkurs matematyczny „Matematyczna Przygoda” – I miejsce, Konkurs językowo-plastyczny „Wielka Brytania i ja” – II miejsce, Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua. Plus – laureat I stopnia z wyróżnieniem, Gminny konkurs w tenisie stołowym – I miejsce, Gminny konkurs wiedzy o Powstaniu Styczniowym – I miejsce w rywalizacji z o rok starszymi uczniami, Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna – I miejsce (100% poprawnych odpowiedzi). To bardzo sumienna i pracowita dziewczynka – mówi nauczycielka historii Pani Elżbieta Kamińska. Nie przypominam sobie drugiej takiej w mojej, dość długiej już, karierze zawodowej. Pracowałam z Anią od klasy IV, dostosowując lekcje historii do jej potrzeb, zaś przez ostatnie dwa lata pracowałyśmy na zajęciach dodatkowych przygotowujących do konkursów historycznych. Jest to osoba wszechstronnie uzdolniona, a w szczególności wyróżniająca się nadzwyczajną pamięcią, co w nauce historii ma znaczenie priorytetowe. W tym roku pracowałyśmy z wykorzystaniem podręczników licealnych, zatem widać jakie możliwości prezentuje Ania, skoro korzystanie z takich tekstów nie sprawia jej kłopotu. Cieszę się z jej sukcesu, gdyż myślę , że moja wiara w nią to właściwa diagnoza postawiona już na początku naszej pracy. Praca z Anią była dla mnie prawdziwą przyjemnością-lubię i cenię uczniów, którzy chcą wiedzieć i rozumieć więcej. Uroczyste posumowanie konkursów z udziałem laureatów i nauczycieli odbędzie się w dniu 14 maja 2014 r. Należy podkreślić, że takiego sukcesu nie odnotowano nigdy w historii naszej szkoły. Życzymy naszej uczennicy wielu sukcesów na dalszych etapach edukacyjnych i wierzymy, że w życiu dorosłym czeka ją bardzo szybki awans zawodowy oraz praca na wysokim i odpowiedzialnym stanowisku. Marta Och Zakończenie roku szkolnego 2012 - 2013

Wyprawka szkolna 2013 /2014 dofinansowanie do podręczników szkolnych
W roku szkolnym 2013/2014 programem będą objęci uczniowie rozpoczynający edukacje szkolną w: - klasa I dochód na 1 osobę w rodzinie 539,00 zł netto - klasa II dochód na 1 osobę w rodzinie 456,00 zł netto - klasa III dochód na 1 osobę w rodzinie 456,00 zł netto - klasa V dochód na 1 osobę w rodzinie 456,00 zł netto Wysokość dofinansowania: - dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej do kwoty 225,00 zł - dla uczniów klas V szkoły podstawowej do kwoty 325,00 zł Wnioski ( pobieramy w sekretariacie)o dofinansowanie wraz z fakturami zakupu podręczników ( faktura wystawiona na rodzica lub prawnego opiekuna ucznia) składamy w sekretariacie szkoły do której będzie uczęszczał uczeń. Termin składania wniosków od 19.08.2013r

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY W dniu 4 kwietnia 2013 r. w naszej szkole do Sprawdzianu przystąpiło 18 uczniów, w tym4 uczniów pisało sprawdzian w warunkach i formie dostosowanej do ich indywidualnych potrzeb edukacyjnych. Celem sprawdzianu było zbadanie, w jakim stopniu uczniowie kończący szóstą klasę szkoły podstawowej opanowali umiejętności opisane w standardach wymagań egzaminacyjnych. Podczas sprawdzianu badano umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Arkusz standardowy, który rozwiązywali uczniowie bez dysfunkcji i uczniowie z dysleksją zawierał 20 zadań zamkniętych i 6 otwartych.Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań zamkniętych uczeń mógł otrzymać 20 punktów i za poprawne rozwiązanie zadań otwartych również 20 punktów. Uczniowie naszej szkoły otrzymali średnio 24,6 punktu na 40 możliwych, co stanowi 62% punktów możliwych do uzyskania. Wynik szkoły uplasował się w grupie wyników wyżej średnich (stanin 6 w 9-stopniowej skali staninowej) i był wyższy niż średni wynik w powiecie i w województwie. Najwyższy wynik jaki uzyskał uczeń klasy 6 to 37 punktów. Medialna (wynik środkowy, w naszym wypadku średnia arytmetyczna 9 i 10 wyniku) wyniosła 28 punktów, modalna (najczęstszy wynik) 34 punkty, 31 punktów i 30 punktów. Ośmiu uczniów uzyskało 30 punktów i wyżej (37 pkt. - jeden uczeń, 34 pkt. - dwóch, 32 pkt. - jeden, 31pkt. i 30pkt. po dwóch). W obrębie standardów wymagań uczniowie naszej szkołynajlepiej poradzili sobie z zadaniami sprawdzającymi umiejętności czytania i korzystania z informacji, nieco słabiej wypadło pisanie, rozumowanie i wykorzystanie wiedzy w praktyce. Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom osiągniętych wyników!!!

Wycieczka do Lublina
18 czerwca 2013 roku uczniowie klasy VI z wychowawcą p. Moniką Wiertel wzięli udział w wycieczce do Lublina. Na początku zaznajomili się z tajnikami promocji filmów – wykład przed projekcją Tajemnic Zielonego Królestwa w Cinema City pt. Jak promuje się film? Następnie udali się na Zamek Lubelski, by zwiedzić kaplicę zamkową, wejść na basztę